8.8 C
Brno
Neděle, 28 května, 2023

Virtuální sídla

Nenechte si ujít

Virtuální sídlo firmy je službou pro podnikatele. V současné době jeho poskytovatelů neustále přibývá. Proč, v čem spočívá a jaké má výhody?

Co je virtuální sídlo firmy

Poskytovatel virtuálního sídla prakticky pronajímá svým zákazníkům, což jsou vždy právnické osoby, adresu za účelem jejich zápisu do obchodního rejstříku. S tím souvisí i § 429 občanského zákoníku, podle něhož je sídlo společnosti definováno právě jako adresa zapsaná ve veřejném rejstříku.

Činí tak za určitý poplatek, nejčastěji hrazený měsíčně. Zpravidla se ceny pohybují v řádech nižších stovek korun. Jedná se tak o široce dostupnou službu. Zřízení virtuálního sídla je pro podnikatele navíc i z formálního hlediska jednoduchým úkonem, který je mnohdy množné vyřešit i on-line.

Jedná se tedy o formální úkon, kdy většinou společně s adresou nedochází k pronájmu fyzických prostor. Není to ale pravidlem, v případě potřeby může pronajímatel zajišťovat například i možnost využít kancelář nebo zasedací místnost.

Virtuální sídlo navíc není využíváno jen na to, aby se formálně uvedlo do obchodního rejstříku. Podnikatel ho musí oficiálně uvádět například na svých webových stránkách, na fakturách a dalších oficiálních dokumentech.

Stejně tak se virtuální sídlo využívá cíleně k reprezentativním účelům. Zpravidla totiž bývá nabízeno ve velkých městech a na prestižních adresách. Typicky se tak setkáte s virtuálním sídlem v Praze, ale i v jiných velkých městech.

Virtuální sídlo společnosti vám zajistí nejen prestiž

Hodí se tak pro podnikatele, kteří si prestiž své značky přejí zvýšit, ale mají zájem si například i chránit své soukromí. Sídlo firmy totiž lze formálně zapsat třeba i do rodinného domu, zatímco provozovna může fyzicky existovat jinde.

Podnikatel často nechce toto řešení odkrývat, případně si míní chránit vlastní soukromí a nechce odtajnit z bezpečnostních důvodů, kde se fyzicky skutečně zdržuje on, či dokonce jeho rodina.

Řešení představuje virtuální sídlo rovněž pro podnikatele, kteří sídlo berou pouze jako formálně splněnou povinnost. Bez vlastního sídla zapsaného v obchodním rejstříku totiž nemůže žádná společnost oficiálně vzniknout.

Pronájem fyzických prostor je finančně náročný a řadě podnikatelů se jednoduše nevyplatí. Mnohým stačí například příležitostné využívání coworkingu, řešením, které podpořila pandemie, je i práce z domova.

Navíc po mnohých podnikajících povaha jejich práce vyžaduje značnou flexibilitu a většinu času tím pádem tráví na cestách. Je tedy pochopitelné, že se na jednom místě nechtějí zdržovat a financovat jej.

Kromě samotné adresy většinou poskytovatelé nabízejí i další služby, které jsou úzce navázány na podnikání. V rámci virtuální kanceláře většinou už patří k samozřejmostem přeposílání pošty.

Jednoznačně k užitku vám bude i vyřizování další administrativy, případně i vedení účetnictví, právní podpora nebo služby asistentky. Vše výše uvedené získáte na adresách poskytovaných společností – Parkerhill.

- Reklama -časopis
- Reklama -PR články

Nejnovější články