3.3 C
Brno
Středa, 7 prosince, 2022

Více hudby a méně vysávání

Nenechte si ujít

Jelikož se živím hudbou a většina mých pracovních aktivit se odehrává právě o víkendech, kdy lidé odpočívají a muzikanti pracují. Takže v rubrice, věnované nejčastěji odpočinku bych asi měl spíše popsat své středy nebo pondělky, zkrátka dny přes týden – tehdy si odpočinu víc než během pátků, sobot a nedělí, ale dobře tedy.

Sobota
Možná si myslíte, že muzikantům začíná ráno v půl druhé odpoledne, ale v mém případě je to chyba. Pokud chci stihnout sledovat svůj oblíbený motoristický pořad, který začíná v 8.35 a bez kterého můj víkend nemůže začít, musím vstát v osm, obléct si tepláky a vzít svého psa Shakira na procházku. Takto vlastně začíná každý můj den, zvíře si ptá své v jakémkoli počasí a není před ním úniku.

Potom se s manželkou spolu nasnídáme a začneme vymýšlet plány, co s načatým víkendem. Sobota se většinou nese v duchu obléhání obchodních center, posedávání na kávičce s kamarády a podobně.

Neděle
V neděli jsem na tom už hůře, protože u nás je to úklidový den a čeká mě vysávání našeho sice nevelkého bytu, ale pobíhání s vysavačem v ruce přece jen nepatří mezi mé oblíbené činnosti.
Pak už je to o něco lepší, protože je na řadě vaření a to je hned po hudbě mé druhé největší hobby, takže hodina strávená vařením je u mě dobrá hodina. Vaření je velmi dobrý způsob, jak realizovat svoji kreativitu.

Toto vše se však děje pouze za předpokladu, že nejsem na turné, nebo nemám o víkendu žádný koncert, neboť v opačném případě trávím víkend v nějakém cizím městě, kde nemusím vysávat, mýt nádobí či okna ani chodit ven se Shakirem a věnuji se příjemnějším činnostem, jako je cestování, koncertování a druhý den po koncertě zotavování se po prohýřené noci v podobě slepičího vývaru, zelňačky nebo čerstvě vymačkané pomerančové šťávy.

Ono to zní atraktivní, ale v konečném důsledku jsem po návratu z koncertního víkendu vždy nesmírně šťastný, že opět vidím tvář své manželky namísto společensky unavených bílo-zelených tváří svých muzikantů včetně té mé v zrcadle a užívám si teplo domova.

V poslední době k mým běžným víkendovým aktivitám přibylo i zkoušení, džemování a skládání písniček s Bystríkem a Lidem Srncem, se kterými jsme založili novou kapelu Charomeliroo (čti Kouzlo melíru), která vznikla právě po víkendech na našem společném dvouměsíčním. ekonomickou krizi – společný projekt je flexibilnější než dvě samostatné skupiny.

V rámci této kapely se budeme snažit dělat si legraci ze všeho, z čeho se jen dá, a doufám, že nám to přinese mnohem více společných víkendů v cizích městech a méně vysávání a úklidu – a tím i více pěkných návratů domů.

- Reklama -časopis
- Reklama -PR články

Nejnovější články