8.8 C
Brno
Neděle, 28 května, 2023

Srovnání parametrů TotalAV VPN x Speedify VPN Free: Kterou z nich vybrat?

Nenechte si ujít

Která ze dvou VPN je lepší: TotalAV, nebo si předplatit Speedify Free VPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, součet rozdaných bodů je 4,8/10 – 6,2/10.

Rychlost downloadu a uploadu Total AV VPN – Speedify Free VPN, kdo vyhrál?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje TotalAV a Speedify VPN Free.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 46 Mb/s, u druhé 42 Mb/s. TotalAV VPN tak je o 4 Mb/s rychlejší nežli Speedify Free.

Rychlost nahrávání udává upload, u TotalAV VPN činil 9 Mb/s. Speedify Free v průměru dosahovala 35 Mb/s, a tedy je o 26 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 42 ms. Čas odezvy u Speedify VPN Free skript odhalil 27 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže TotalAV VPN ve srovnání byla 15 ms horší.

Bodové ohodnocení recenze TotalAV VPN vs Speedify Free je 3 /10 : 3/10.

Daří se TotalAV obejít geolock Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, TotalAV VPN tuto celkem důležitou funkci zvládne. K odblokování většinou postačí spustit VPN a vybrat zemi, Speedify VPN Free Netflix odblokovat neumí.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, Speedify Free VPN tuto dovednost obsahuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube má.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a Tor. Pro příklad TotalAV VPN poskytuje ochranu před vyzrazením DNS a Speedify VPN Free třeba zahrnuje white-listing.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 8 /10 vs. 3/10.

Jak obstojí Total AV VPN v šíři nabídky zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, Total AV má pod křídly 70 serverů. V seznamu Speedify VPN Free jsme zjistili 500 serverů. První z dvojice tak udává o 430 méně .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Speedify Free VPN dosáhl počtu 33. Srovnávaná VPN jich nabízí 35, o 2 víc. V tomto měření sil tak vítězí .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž Total AV umí 1. Speedify Free VPN současně připojí neomezeně zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy umí TotalAV a jaké podporuje Speedify Free VPN?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, Total AV zvládá zařízení se systémem Android a připojí zařízení s operačním systémem iOS. Speedify Free operační systém iPhone iOS připojí, systém Android standardně dokáže chránit.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. TotalAV je registrována ve Velké Británii. Sídlo firmy provozující druhou VPN je v USA.

Služba Total AV VPN nebyla lokalizována v českém jazyce, Speedify Free česky taky není.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla Total AV VPN bodového součtu 4/10 a Speedify VPN Free získala hodnocení 9/10.

Cena předplatného TotalAV VPN – Speedify VPN Free

Speedify VPN Free lze mít zdarma, druhou VPN si můžete objednat již za 244 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 1 z 10, respektive 10 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

- Reklama -časopis
- Reklama -PR články

Nejnovější články