8.8 C
Brno
Neděle, 28 května, 2023

Rusko omezuje přístup k Facebooku. Sociální síť se odmítla podřídit

Nenechte si ujít

Rusko „částečně omezí“ přístup k Facebooku na svém území poté, co tato sociální síť uvalila omezení na účty médií spojovaných s Kremlem.

Informovala o tom agentura AP s odvoláním na ruskou Federální službu pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií (Roskomnadzor).

Úřad obvinil Facebook z upírání práv občanům
Tento regulační úřad vyzval Facebook, aby zrušil omezení uvalená ve čtvrtek na agenturu RIA Novosti, televizní kanál Zvezda a zpravodajské weby Lenta.ru a Gazeta.ru.

Příspěvky výše zmíněných médií jsou podle Roskomnadzoru na Facebooku označeny jako nespolehlivé a zobrazují se méně lidem než dosud.

Roskomnadzor začne přístup k Facebooku v Rusku omezovat ještě během pátku, podrobnosti však neuvedl. Úřad v prohlášení označil své kroky za „opatření na ochranu ruských médií.“

Dodal, že Facebook podle ruského ministerstva zahraničních věcí a generální prokuratury nese zodpovědnost „za porušování základních lidských práv a svobod, jakož i práv a svobod ruských občanů.“

Facebook podpoří vyjadřování názorů
Facebook v reakci na ruský útok na Ukrajinu zřídil „speciální operační centrum,“ které monitoruje příspěvky související s tímto vojenským konfliktem, uvedl ve čtvrtek na Twitteru šéf bezpečnosti této sociální sítě Nathaniel Gleicher.

„Běžní Rusové používají naše aplikace k vyjádření názoru a zorganizování akcí. Chceme, aby i nadále vyjadřovali svůj názor, sdíleli, co se děje, a organizovali se prostřednictvím Facebooku, Instagramu, WhatsAppu a Messengeru,“ uvedl Nick Clegg ze společnosti Meta v prohlášení.

- Reklama -časopis
- Reklama -PR články

Nejnovější články