8.8 C
Brno
Neděle, 28 května, 2023

Samsung zastavuje dodávky elektroniky a čipů do Ruska

Nenechte si ujít

Stále více firem na protest proti invazi Ukrajiny zastavuje ruské operace.

V sobotu se k nim připojili jihokorejský koncern Samsung Electronics, španělský módní dům Inditx či americký zprostředkovatel plateb Paypal.

TASR o tom informuje na základě zpráv agentury DPA a Reuters.

Samsung zastavuje export do Ruska
Samsung v sobotu uvedl, že zastavuje dodávky elektroniky a čipů do Ruska „z důvodu aktuálního geopolitického vývoje“.

„Pokračujeme v aktivním monitorování této komplikované situace, abychom rozhodli o dalších krocích.“ Koncern také věnuje 6 milionů USD (5.480.610 eur) na humanitární pomoc v regionu.

Samsung je lídrem na ruském trhu mobilních telefonů, když ve 4. kvartálu 2021 jeho podíl činil 30 procent. Na druhém místě byla čínská společnost Xiaomi (23 procent) a třetí Apple (13 procent).

Jihokorejský koncern se tak připojil k dalším technologickým gigantům, jako jsou například Apple, Intel či Microsoft, kteří kvůli útoku na Ukrajinu zastavili prodej a poskytování služeb v Rusku.

V sobotu oznámil zastavení prodeje v Rusku také španělský prodejce módy Inditex, který vlastní oděvní řetězec Zara. Koncern zavírá 502 prodejen v Rusku a také zastaví on-line prodej v zemi. Dodal, že na Rusko připadá 8,5 procenta z jeho globálního zisku před úroky a zdaněním (EBIT).

Zastaven PayPal
V sobotu ráno ukončila své služby v Rusku i platební společnost PayPal Holdings. „V této situaci zastavujeme služby PayPal v Rusku,“ uvedl výkonný ředitel firmy Dan Schulman.

Dodal, že firma „stojí na straně mezinárodní komunity a odsuzuje násilnou ruskou agresi na Ukrajině“.

Zastavení služeb PayPal se týká i jeho nástroje pro převod finančních prostředků Xoom. Konkurenční firmy Wise a Remitly pozastavily své služby v Rusku již dříve.

Velcí američtí zpracovatelé plateb a provozovatelé platebních karet Visa a Mastercard zablokovali ruským bankám přístup do svých platebních sítí již začátkem týdne.

- Reklama -časopis
- Reklama -PR články

Nejnovější články