Správný jídelníček na hubnutí nabídne hlavně pestrost

hubnuti00.jpg
foto: Shutterstock

Není důvod obávat se toho, že by jídelníček na hubnutí byl jednotvárný, málo výrazný, nebo že by nám nabídl nedostatek jídla. O tom, že i dieta může být zajímavá, o tom vás aktuálně přesvědčíme. Stačí se kolem sebe porozhlédnout a zjistíme, že různých potravin, které jsou pro naše tělo vhodné, je více než dost.

I když mnoho lidí nemá v oblibě zeleninu a ovoce, měla by při hubnutí tvořit přirozenou součást našeho jídelníčku. Dnes už najdeme v obchodech takový výběr, že v rámci různých kombinací můžeme v několika týdnech vyzkoušet desítky různých možností.

Správný jídelníček na hubnutí obsahuje také maso

Že je ovoce a zelenina základem, to není třeba připomínat. Mnoho lidí ale zapomíná na to, že velmi důležité jsou i bílkoviny. I ty musí jídelníček na hubnutí obsahovat. Nejenom, že je lze čerpat z vajec nebo mléčných výrobků. Dobrým zdrojem je také maso. A to jak kuřecí a krůtí, tak třeba i vepřové, nebo hovězí. Pokud tedy držíme jídelníček, nebudeme ochuzeni ani o tyto potraviny. Stejně tak platí, že ochuzeni nebudeme ani o maso rybí. To je prospěšné hlavně pro své množství zdravých tuků, které může obsahovat a které nám může nabídnout. A to ať už jde o ryby mořské, tak i sladkovodní.

Dietní jídelníček nás nemusí ochudit ani o přílohy

Také jste si zvykli na standard spojený s tím, že k jídlu patří příloha? Pokud ano, nemusíte o ni být ochuzeni, jelikož ji bude obsahovat i dietní jídelníček. Například rýže, nebo brambory jsou dobrým zdrojem sacharidů, které mohou nabídnout po celý den dostatek energie. Oproti tomu třeba celozrnné těstoviny, nebo pohanka nabídne zase vysoký obsah pro zdraví prospěšné vlákniny. Využít ale můžeme i různé další moderní typy příloh, jako zeleninové a jiné pyré, nebo třeba pečivo. I v tomto jasně vidíme, že když držíme dietu, můžeme konzumovat potraviny téměř klasické.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.