So

Proč je při hubnutí potřeba jídelníček?

hubnuti00.jpg
foto: Shutterstock

Máte v plánu shodit několik přebytečných kilogramů? Potom byste měli vědět, že pro správné hubnutí je třeba mít na míru sestavený jídelníček. Podívejme se na několik hlavních důvodů, proč tomu tak je.

Jídelníček na hubnutí není nic jiného, než individuálně sestavený dietní plán, který bude využívat každý, kdo se chce zbavit přebytečných kilogramů. Prvním důvodem, proč byste ho neměli vynechávat, je to, že je spojený s odbornou pomocí. Může to být dietolog nebo nutriční specialista či výživový poradce, který vám pomůže s tím, abyste zhubli. Právě oni se o vás starají a tak mohou hledět na to, zda hubnete správně, přirozeně, a zda nemáte jakkoliv zdravotní komplikace.

Budete vědět, co při hubnutí jíst a co ne

Dalším důležitým důvodem pro využití jídelníčku je také to, že budete vědět, co máte a co nemáte jíst. Dietní jídelníček se tak stane jakýmsi denním návodem pro toho, kdo si nebude jistý, jaké potraviny jsou pro něho ty správné a jaké jsou ty, které by měl raději vynechat. A pokud se bude podle daného předpisu řídit, bude více než jasné, že hubnutí bude skutečně úspěšné, a to až do posledního dne, kdy dosáhneme ideální váhy. Zároveň vás může daný plán naučit také to, jak by měla vypadat zdravá výživa, která je dnes tolik propagována.

Jídelníček umožní pozvolné, ale i rychlé hubnutí

Další výhodou jídelníčku je také to, že ho můžeme sestavit s ohledem na naše požadavky. Ne každá dieta může být stejná. Někdo hledá rychlé hubnutí, další zase pozvolný a pomalý úbytek váhy. U některých mohou hrát roli zase problémové partie a u dalšího snaha o to, nabrat svalovou hmotu. Toho všeho lze poměrně snadno dosáhnout, pokud je individuální stravovací plán napsán na míru vašim potřebám a vašim cílům. I proto je lepší dát sbohem univerzálním dietám a využít raději něco, co zaručeně funguje a co zaručeně bude fungovat i v budoucnu.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.