So

Proč hubnutí pomocí jídelníčku funguje

hubnuti02.jpg
foto: Shutterstock

Vypadat dokonale je cílem celé řady lidí. Ne vždy ale může být jednoduché tohoto stavu dosáhnout. Jedna osvědčená cesta při hubnutí však existuje. A tou je dietní jídelníček. A proč je ten pravý? I když se můžeme setkat s desítkami různých dietních programů, ne všechny jsou stejné.

Když vyloučíme ty jednotvárné, stejně jako ty založené na hladovění, vychází nám z toho právě jídelníček na hubnutí. Ten je nejenom dietním plánem, ale celkovým stravovacím režimem, který nás dokáže naučit to, jak bychom se měli správně stravovat, ale i jak správně jídla připravovat. A to je první důvod, proč funguje.

Program hubnutí je napsán na míru

Druhým důvodem toho, proč tato cesta funguje je to, že se jedná o dietní plán, který nám je napsán doslova na míru. Co to znamená? Že zohledňuje náš metabolický typ, věk, cíle, stejně jako případné zdravotní problémy, nebo denní režim. Při hubnutí tak naše tělo dostane vše, co k běžnému fungování potřebuje. Zároveň ale nedostane tolik, abychom přibírali. Jednoduchými úpravami porcí i jídel lze následně snadno upravit poměr toho, zda chceme váhu udržet, nebo třeba rychle a jednoduše hubnout. I v tom je tato cesta tolik jedinečná.

Samotná dieta dokáže přeprogramovat naše tělo

Podívejme se nejprve na situaci, kdy hladovíme. To naše tělo sice čerpá z uložených zásob, ale jakmile něco sníme, ihned to uloží. Naproti tomu výše popsaná dieta založená na jídelníčku dokáže naše tělo doslova přeprogramovat. Jelikož máme po celý den dostatek jídla i živin, naučíme ho, že nemusí mít potřebu cokoliv ukládat. A k čemu je to dobré? Samozřejmě k tomu, že můžeme jíst po celý den, a zásoby, které máme uloženy, jednoduchým způsobem spalujeme. A jak rychle, to záleží nejenom na našem denním režimu, ale třeba i na tom, zda se rozhodneme také sportovat. A čím více a pravidelněji, tím pro nás lépe.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.