Nebojte se hubnutí. Jednotvárná strava vás určitě nečeká

hubnuti01.jpg
foto: Shutterstock

Čeho se lidé při hubnutí nejvíce bojí? Rozhodně jednotvárné stravy, stejně jako například i toho, že budou muset často hladovět. Tak ale správná a efektivní dieta rozhodně nevypadá. Právě naopak. Dané obavy pramení nejčastěji z toho, že se v různých časopisech.

Ale stejně tak i na internetu můžeme setkat s celou řadou návodů, které ukazují, že dietní jídelníček je právě takový, jak jsme popsali výše. Jedná se však většinou o drastické metody, u kterých se objeví jo-jo efekt a tak jsou z dlouhodobého hlediska neúčinné. Cesta k dokonalé váze vede jinudy.

Při hubnutí budete mít více jídla, než kdy předtím

Ačkoliv se to může zdát zvláštní, je to skutečně pravda. A to z toho důvodu, že ani tak nezáleží na množství, ale na kalorických hodnotách, stejně jako na hodnotách výživových. Při hubnutí tak docílíte toho, že budete jíst třeba i pětkrát denně, v pravidelných intervalech. Díky tomu se nemusíte obávat jakéhokoliv hladu, nebo nedostatku potravin. Tím se správné metody spojené s profesionalitou výživových poradců liší od těch, které můžeme pravidelně číst v lifestyle časopisech.

Uvidíte, že jídelníček na hubnutí bude velmi pestrý

Kromě hladovění je obavou i to, že strava bude jednotvárná. Tedy že bude základem všech jídel jenom zelenina. I to je omyl. Má sice málo kalorií, ale nemusí tělu dodat všechny živiny, které potřebuje. A to třeba vlákninu, sacharidy, bílkoviny, ale i některé druhy tuků. A tak sami uvidíte, že jídelníček na hubnutí může být postaven na klasickém konceptu hlavního jídla s přílohou. Vše však v rámci zásad zdravého stravování a zdravé přípravy. Rozhodně ale nebudete ochuzeni třeba o maso, ryby, těstoviny, rýži, brambory, oblíbené polévky, nebo řadu mléčných výrobků. To vše je voleno s ohledem na výživovou hodnotu, ale i váš metabolický typ. I ten má velký vliv na to, aby konzumované potraviny přinášely skutečně úbytek hmotnosti.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.