Čt

Kdo hraje na Mistrovství světa v hokeji 2017?

ms-vhokeji-2016-cz-sk.jpg
foto: Shutterstock

 

Celkem se v rámci Mistrovství světa v hokeji 2017 odehraje 64 utkání, proti kterým se postaví 16 jednotlivých týmů, které jsou pro začátek rozděleny do dvou skupin. A na jaké týmy je možné se těšit?

 

Nejprve se podívejme na nováčky. Tedy na takové týmy, které na loňském šampionátu nebyli. Těm se uvolnilo místo a tak se dokázaly probojovat z divizních národních soutěží až do této nejprestižnější. Začneme-li skupinou A, je třeba říci, že zde bude nováčkem tým Itálie. Ten si už v minulosti celou řadu mistrovství zahrál. Zabrousíme-li také do skupiny B, je třeba říci, že zde bude na své protivníky čekat tým Slovinska, pro který to také nebude žádná velká premiéra.

Kdo jsou na Mistrovství světa v hokeji 2017 favorité?

Nyní už se podívejme na hlavní favority, a to v rámci obou skupin. Určitě nesmíme zapomínat na Rusko a Kanadu, jelikož z těchto soupeřů má většina největší obavy. Stejně tak to je také celek Finska nebo USA, jelikož i ti patří mezi světovou špičku. Mistrovství světa v hokeji 2017 nabídne dále i celky Švédka, Slovenska, Švýcarska a samozřejmě i náš domovský tým, tedy Českou republiku. I ten se bude šampionátu účastnit, jelikož můžeme říci, že v něm má své místo díky svým kvalitám v podstatě každoročně jasné.

Kdo bude dále na MS v hokeji 2017 bojovat o co nejlepší umístění?

Nezapomínejme také na další celky, které sice medailové ambice často nemají, ale na druhou stranu platí, že mohou potrápit. Jedná se třeba o Bělorusko, stejně jako o tým Norska. Dále nechybí Lotyšsko, nebo domácí Německo. V takovém případě nezapomínejme ani na hostitelskou Francii. Dále je to už jenom Dánsko, které celkový počet týmů na MS v hokeji 2017 uzavírá. A jak si budou stát v tabulce na konci mistrovství? To si musíme počkat až do měsíce května, kdy je oficiální termín MS a kdy bude jasné i to, kde se stane ročním úřadujícím mistrem světa.

Sdílej článek
na Facebooku
Tagy:

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.