Ne

Co jíst při hubnutí?

hubnuti01.jpg
foto: Shutterstock

Máte zájem zlepšit svou postavu a eliminovat nepříjemné tukové zásoby? Ideální cestou je samozřejmě hubnutí. Podívejme se společně na to, co při tomto režimu nejlépe konzumovat.

Hned na úvod musíme říci, že jakákoliv dieta by měla být založena hlavně na pestré a vyvážené stravě. Je chybné se domnívat, že byste měli hladovět, nebo jíst dokola stále stejná jídla. Třeba ovoce nebo zeleninu. Nejenom, že to může přinést i zdravotní potíže, ale stejně tak se může dostavit také neméně nepříjemný jo-jo efekt. Vaše snaha tak ve finále přijde zcela vniveč a vaše váha je opět taková, jaká byla před tímto režimem.

Při hubnutí vsaďte na pestrost

Hlavním postupem je rozhodně jídelníček na hubnutí, který by měl být pestrý. Podíváme-li se společně na to, co by měl obsahovat, jsou možnosti víceméně široké. Ovoce a zelenina je základ. Dále jsou ale pro hubnutí dobré také bílkoviny, stejně jako vláknina. Zapomínat ale nesmíme ani na složené cukry, nebo zdravé tuky. Ačkoliv obojí se lidé snaží z jídelníčku vynechat, je to chyba. I tyto látky naše tělo ke správnému a zdravému fungování potřebuje a proto bychom mu je měli dodávat i při našem dietním režimu. Jedině tak bude vše fungovat, jak má.

Chtějte zdravé hubnutí. Podle toho také jezte

Co konkrétně jíst, to již víme. Nezapomínejme ale na to, že samotná příprava je spojena s kvalitou konzumovaného jídla. Je třeba se zaměřit na zdravé hubnutí, které počítá například s konzumací vařeného, dušeného, nebo na sucho grilovaného jídla. Samozřejmě u mnohých potravin není problém jíst je i syrové – což byste měli preferovat. Dále nezapomínejme na dostatek jídla po celý den. Alespoň 5 menších porcí rozložených v několikahodinových intervalech je naprostý základ, který by měl každý dietní jídelníček mít. Tedy má-li být účinný a máte-li pomocí něho skutečně přebytečné kilogramy shodit.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.