Čt

Na co by neměla být půjčka využita?

poradenstvi-02.jpg

Pokud se rozhodneme vzít si půjčku, měli bychom být primárně odpovědní. A to z toho důvodu, že peníze je dobré využívat jenom na věci, které potřebujeme. A na co se nehodí? To vám povíme.

Půjčka je dnes přirozenou součástí našich životů. Nabízejí ji banky, nebankovní společnosti, stejně jako ji nabízejí i soukromí poskytovatelé. Samozřejmě pomoci může ve chvíli, kdy zařizujeme nebo rekonstruujeme bydlení, stejně jako se hodí i ve chvíli, kdy nemovitost kupujeme nebo stavíme. Jsou ale situace, kdy bychom se danému úvěrovému produktu měli raději vyhnout. A to proto, že nám může způsobit nemalé problémy. Podívejme se na situace, kdy je úvěr lepší raději odmítnout.

Půjčka není vhodná při finančních problémech

Dokonalá a ukázková situace – finanční problémy. Řešit je půjčkou samozřejmě nedoporučují ani odborníci, ani úvěrové společnosti. Důvod toho je více než jasný. Můžeme se totiž dostat do ještě větších problémů, než jsme teď. A to ať už je produktem běžná půjčka, nebo třeba takový úvěr, kterým chceme zpět vykoupit naši nemovitost z exekuce. Vždy je lepší zkusit běžnou domluvu s exekutorem, jelikož i ten může bez problémů přistoupit na splátkový kalendář a tak majetek movitý i nemovitý zachráníme.

Půjčka bez doložení příjmu a další rizika, spojená se zbytečnostmi

Velmi často to jsou také zbytečnosti, které si za peníze mnohdy kupujeme. A to takové, jako je třeba drahá dovolená v zahraničí. V takovém případě chceme spíše trumfnout naše okolí, než půjčku využít smysluplně. Stejně tak ale mnohdy půjčka bez doložení příjmu slouží mnoha lidem k tomu, aby si nakoupili drahé spotřebiče a drahou elektroniku do domácnosti, nebo pro sebe. I když k tomu řada půjček může být využita, apelujeme spíše na to, že by výdaje měly být odpovídající. Tedy že je možné volit klasický standard, než to nejlepší na našem trhu.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.