Čt

Kam podat žádost o oddlužení?

oddluzeni-450x280.jpg
foto: Shutterstock

Přerůstají vám dluhy přes hlavu a potřebujete pomoci s jejich řešením? I pro vás je ideální cestou oddlužení. Jelikož vše začíná žádostí, podíváme se společně na to, kam konkrétně ji musíte podat.

Než se k samotnému podání dostaneme, nesmíme zapomínat na to, že i žádost o oddlužení má své jasně dané povinnosti, které musíte nutně dodržet. Jedině tak budete mít jistotu, že bude přijata. Pokud shrneme několik nezbytností, potom to jsou informace o vás, o vašich dluzích, příjmu, ale třeba i informace o vašem majetku. To vše je spolu s návrhem splátkového kalendáře třeba v co nejkratší lhůtě podat.

Žádost o oddlužení podáváme na soud

Naštěstí se není třeba obávat toho, že by bylo podání žádosti jakkoliv komplikované. Je jenom jedno místo, kam ji dodat. Je to okresní soud, který přísluší lokalitě vašeho bydliště. Samozřejmě ne každý se může dostavit osobně a tak platí, že ji lze poslat také poštou. Zde nezapomínejte na to, že je ideální podat danou žádost doporučeně, nejlépe potom ještě s dodejkou. Budete tak vědět, že bylo vše přijato. Přijít ale můžete také osobně a žádost o oddlužení podat na podatelně. Ani zde nezapomínejte na to, že byste měli odcházet s potvrzením, které jasně prokazuje to, že jste danou žádost podali.

O oddlužení fyzické osoby lze požádat i přes prostředníka

Ne každý samozřejmě ví, jak vše sepsat, podat a zařídit, aby byla šance na schválení co možná největší. V takovém případě platí, že je možné využít také služeb profesionálů, kteří za nás celý proces oddlužení fyzické osoby zařídí. Nejenom že vyplní samotnou žádost, ale také ji podají na příslušném soudu. Jelikož ve všech ohledech vědí, jak na to, bude to mnohdy také rychlejší, ale i pohodlnější. I to je důvod, proč bychom se touto cestou měli aktuálně vydat. Záleží ale na nás, jelikož není stanoveno, kdo konkrétně musí žádost fyzicky přinést nebo poslat.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.